Zem spieva

ZEM SPIEVA VÍŤAZOM MEDZINÁRODNEJ SÚŤAŽE PITCH&PLAY:

Folklórnemu formátu spoločnosti NUNEZ NFE a RTVS a sa podarilo uspieť v prestížnej súťaži Pitch&Play v kategórii tzv. non-scripted pôvodných formátov na medzinárodnom televíznom veľtrhu NATPE v Budapešti. Zem spieva zažiarilo v konkurencii 11 televíznych programov zo 7 krajín.  O celkovom víťazovi nakoniec rozhodla odborná porota v zložení Levina Negi (viceprezidentka pre globálne akvizície, FremantleMedia), Ökrös Gergely (programový a kreatívny riaditeľ maďarskej TV2) a Bence Trunko (kreatívny riaditeľ Paprika Latino Studios). Rozhodujúcimi kritériami boli originalita, univerzálnosť a medzinárodný televízny potenciál. Zem spieva vďaka triumfu v Budapešti získala možnosť prezentácie na globálnom veľtrhu NATPE v Miami.

O PROJEKTE:

Zem spieva je originálna folklórna televízna šou, ktorá ctí tradície, predkov, vyzdvihuje krásu, pestrosť a hodnotu folklóru i slovenskej krajiny. Svojím názvom ideovo nadväzuje na kultový umelecký dokument Karola Plicku, ktorý už v roku 1933 predstavil svetu slovenský folklór neopakovateľným spôsobom.

Televízna show Zem spieva vznikla s ambíciou predstaviť čo najširšej verejnosti krásu slovenského folklóru – ľudového tanca, spevu a hudby a pootvoriť tak dvere do folklórneho diania, ktoré je na Slovensku stále živé. Zámerom projektu bolo nájsť a predstaviť slovenskej verejnosti zaujímavých hudobných a tanečných interpretov, ktorí nie sú mediálne známi a ktorí prezentujú folklór na Slovensku v 21. storočí.

Zem spieva je televízny projekt, ktorý nemá v histórii vysielania na Slovensku obdobu.

 

Comments are closed.