O NÁS

Profil spoločnosti

Spoločnosť NUNEZ NFE producenta a režiséra Petra Núñeza vznikla v roku 2010 pôvodne ako OREO TV a od 18.12.2012 je NUNEZ NFE. Táto spoločnosť nadviazala na 10 ročnú tradíciu produkčnej spoločnosti OREO, kde Peter Núñez pred svojim osamostatnením pôsobil ako 50% spolumajiteľ a konateľ.

V tomto období OREO produkovala televízne talentové show programy ako Slovensko hľadá Superstar, Česko Slovenská Superstar (Pop Idol), Slovensko má talent (Got Talent) a Let’s Dance (Strictly Come Dancing).

Peter Núñez vstúpil na pole hranej tvorby v roku 2010, kedy ako producent stál za pôvodnou sériou desiatich filmov NESMRTEĽNÍ, ktoré boli súčasnou adaptáciou nesmrteľných diel klasickej literatúry ako napr. Dáma s kaméliami, Revízor, Rozum a cit či Cyrano z Bergeracu.

Séria filmov vytvorená pre Rozhlas a televíziu Slovenska sa stretla s veľkým ohlasom nie len na Slovensku, ale aj v Českej republike, kde túto sériu filmov odvysielala Česká televízia.

Aktuálne spoločnosť NUNEZ NFE v prevažnej miere produkuje televízne programy a to pre všetky celoplošné slovenské televízie – RTVS, TV JOJ, TV Markíza a TA3 ako aj pre televízie mimo územia Slovenska.

NUNEZ NFE po roku 2011 produkovala niekoľko pôvodných televíznych formátov ako VÝMENA – STARÉ ZA NOVÉ, NAKUPUJE VÁM TO, VARÍ VÁM TO a zároveň viacero licencovaných televíznych programov ako 5 proti 5 (Family Feud), Riskni milión! (Risk it all), Kto hovorí pravdu (Tell the truth), Recept na bohatstvo (Recipe to riches) a Cena je správna (Price is right).

NUNEZ NFE v roku 2012 vytvorila a produkovala pre RTVS sitkom Hlavne, že sa máme radi s Petrom Marcinom a Mariánom Labudom, ktorý v roku 2013 odvysiela aj česká televízia Prima.

V roku 2013 pre televíziu JOJ vyrobila spoločnosť NUNEZ NFE jedinečný dokumentárny cyklus ZBOHOM SLOVENSKO, prostredníctvom ktorého spoznávame Slovákov, ktorí sa z rôznych dôvodov rozhodli opustiť Slovensko a žiť v zahraničí. Každoročne NUNEZ NFE produkuje galavečer so slávnostného vyhlásenia najlepších slovenských športovcov roka – OVB ŠPORTOVEC ROKA.

Pre spravodajskú televíziu TA3 NUNEZ NFE vyvinula a produkovala Bankový magazín a magazín Kinofil, ktorý sa aktívne zaoberal dianím okolo filmov a filmového priemyslu na Slovensku a v zahraničí.

V roku 2014 NUNEZ NFE uviedla do kín svoj prvý dokumentárny film ARCIBISKUP BEZÁK ZBOHOM..., ktorý sa stal jedným z najúspešnejších dokumentárnych filmov uvedených do kín po roku 1993 a zároveň bol tento film distribuovaný aj v českých kinách.

V súčasnosti NUNEZ NFE produkuje svoj prvý hraný film určený pre kiná podľa bestselleru Evity Urbaníkovej VŠETKO ALEBO NIČ.

Okrem vývoja a produkovania filmov a televíznych formátov sa NUNEZ NFE venuje aj kreatíve a produkcii reklamných televíznych a rádio spotov ako aj nákupu médií.

NUNEZ NFE je 50% vlastníkom SENZI a.s., ktorá prevádzkuje hudobnú televíznu stanicu SENZI, ktorej vysielanie bolo spustené v septembri 2013.

Spoločnosť NUNEZ NFE zamestnáva a dlhodobo spolupracuje s veľkým množstvom slovenských profesionálov v oblasti vývoja, kreatívnych riešení a produkcie v oblasti filmovej, televíznej a reklamnej tvorby a samozrejme aj so samotnými slovenskými umelcami. Rovnako NUNEZ NFE vyhľadáva nové slovenské talenty a pravidelne im dáva príležitosť pre sebarealizáciu v oblasti pôsobenia tejto spoločnosti.